Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít

Od Jasmine Mousavi | Novinky | Zveřejňování reklam | 20.1.2020
Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-169

Vítejte do roku 2020! Minulý rok byl pro módní svět vzrušující, objevilo se mnoho nových trendů a ještě více oživení - ale co můžeme očekávat v roce 2020? Jaké jsou trendy a co se bude nosit? Které styly si ponecháme, na co se letos zaměří a co zůstane minulostí uplynulého roku? Bude streetstyle stále trendy, nebo se letos objeví něco úplně nového? Budou na sociálních médiích nadále dominovat bundy a kalhoty z veganské kůže? Přetrvá neonové šílenství anebo se vrátí minimalistický styl? V tomto článku se dozvíte, co můžete očekávat od módního roku 2020!

Módní trendy 2020

1. Kontrasty

Hra s kontrasty byla v loňském roce velmi oblíbeným trendem, takže není divu, že silné kontrasty přetrvají i v letošním roce! Základem tohoto trendu jsou kombinace neočekávaných barev a porušování pravidel. Motto zní: čím výraznější, tím lepší! Jde o to si hrát s protiklady. Odvažte se vyzkoušet něco nového a experimentovat s vaším stylem. 

2. Návrat 60. a 70. let

Styl tehdejší hippie a disco éry zažije comeback v roce 2020. Můžete se obléci od hlavy po paty a nebo si zvolit určité prvky. Barvy jako hořčičná žlutá a tmavě oranžová byly již v roce 2019 velmi populární. Manžetové kalhoty, saka a sukně byly loni žhavým trendem. Připravte se na cestu časem!

Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-160

3. Nadýchané rukávy
Nadýchané rukávy, které nám připomínají princeznovské šaty byly již na konci roku 2019 oblíbeným trendem. Nadýchané rukávy vypadají velmi stylově nejen na topech a košilích, ale také na šatech. Jsou ideální pro ty, kteří dávají přednost poněkud extravagantnímu stylu. S nadýchanými rukávy můžete také vytvořit super ležérní vzhled, pokud je zkombinujete s džínami a teniskami. 

4. Kůže na kůži
Kůže byla pravděpodobně nejžhavějším trendem v loňském roce! Od kožených kalhot přes kožené šaty po kožené topy, všude byla k vidění především veganská či umělá kůži. Tento trend přetrvává i v roce 2020 s jedinou vyjímkou. Jediným rozdílem je, že letos bude hrát velkou roli zejména barevná kůže. Klasická černá barva bude zatlačena do pozadí a barvy jako hnědá, růžová nebo zelená budou zejména k vidění, což dodá tomuto trendu svěží a hravý vzhled. Kdo se těší?

Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-160

5. Neon
Dobrá zpráva! Nemusíte dávat vaše neonové kousky do spodních přihrádek vašeho šatníku, protože tento trend je takéž jedním z těch, které v roce 2020 přetrvají. Jasné neonové barvy, jako je žlutá, zelená, růžová a oranžová byly v roce 2019 nutností každého milovníka módy. Od topů přes šaty až po plavky  - všude to jen zářilo neonem. Očekáváme, že budou tedy i letos designéři letos ve svých jarních kolekcích opět preferovat extrémně jasné barvy.

Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-160

6. Puntíky
Rok 2019 byl bez pochyby rokem zvířecího potisku. Rok 2020 však nabídne o něco jiný trend. Bude se jednat o pravděpodobně nejoblíbenější hravý a ženský styl: puntíky! Tečkovaný vzor bude dominovat nejen halenkám a šatům, ale můžeme také očekávat mnoho nových módní kreací od návrhářů, kteří tomuto vzoru dají nový kabát.

Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-160

7. Mokasíny
Pokud jde o trendy obuv, tenisky byly v loňském roce největším hitem, velmi populární byly však i mokasíny. V roce 2019 jsme si tyto boty oblíbili a v roce 2020 je rozhodně unosíme. Mokasíny budou letos opět stylovým trendem, protože jsou nejen praktické a pohodlné, ale také vypadají dobře. Můžeme je kombinovat opravdu se vším, od šatů přes džíny až po tepláky!

8. Kruhové náušnice
Kruhové náušnice byly v roce 2019 hitem a byly považovány za nejoblíbenější módní doplněk! Heslo znělo: čím větší, tím lepší. Tento rok se však stane velkým trendem i menší kroužkové náušnice. Náušnice okoření každý vzhled a přidají na správném množství detailů.

9. Retro
Květinové vzory a háčkované šaty budou letos velkým trendem. A taky, kdo by nemiloval styl a la květinové děti? Očekává se, že tento trend z konce šedesátých let bude obzvláště populární na začátku roku 2020. Jarní kolekce budou charakterizovány tímto retro trendem a retro kousky se budou nosit zejména v kombinaci s letními šaty a denimovými kousky.

Módní trendy 2020: 9 trendů co by vám neměly ujít-160

Toto je předpověď módních trendů 2020! Jak vidíte, mnoho trendů 60. a 70. let bude letos velmi dobře přijato, některé trendy loňského roku, jako jsou kůže, neony, obláčky a obruče, zůstanou. Rok 2020 bude vzrušujícím módním rokem, který bude sestávat ze kombinace nových vynálezů a oživení!

S láskou JasmineJasmine Mousavi
Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

  • Týna Ryglová
    10.5.2020

    Puntíky jsou super. Ty nikdy nevyjdou z módy. Já mám puntikované šaty a v létě je hrozně ráda nosím :-) Pěknou inspiraci na módní trendy jsem našla také na https://www.modadnes.cz/category/damska-moda/ , tak jsem si hned koupila pár nových kousků do šatníku :-) .