Oblečení pro muže: základní kousky v šatníku každého muže

Od Juuli Lilleberg | Zveřejňování reklam | 19.07.19 15:45

Milí pánové, nemusíte být žádné módní divy, a přesto se umět pěkně obléci. Jak se totiž říká: „Šaty dělaj člověka.“ Není však nutno mít skříň narvanou k prasknutí. Jde o to mít základ v šatníku neboli kousky, které z vás vždy udělají elegána anebo prostě cool týpka. A jak se tedy správně oblékat? 

Základ v šatníku každého muže: 7 věcí co by vám neměly chybět

Rozhodně zde platí kvalita před kvantitou. Hodí se tedy zainvestovat do kvalitního oblečení pro muže a bot, které vám dlouho vydrží. Nepodléhejte trendům a vsaďte na klasiku a neutrální barvy. S našim seznamem 5 kousků, které vám rozhodně nesmějí chybět v šatníku nejenže ušetříte čas, ale zachytíte pohledy nejedné dámy.

Základy obuvi a oblečení pro muže

  1. Jednobarevné tričko
  2. Kožená bunda
  3. Košile
  4. Padnoucí džíny
  5. Kvalitní boty
  6. Oblek na míru
  7. Batoh
5 věcí co by vám neměli v šatníku chybět

Jednobarevné tričko

Jednoduché a jednobarevné tričko by vám v šatníku rozhodně nemělo chybět. Hodí se ke všem typům kalhot, džínů a snadno se kombinuje s jiným oblečením. Navíc my ženy nejvíc oceníme dobře upraveného muže v bílém tričku a džínách. Měli byste si vybrat nejlépe tričko z organické bavlny v bílé, černé, šedé nebo tmavě modré barvě.

Kožená bunda
Pravá kožená bunda vám bude sloužit léta a stane se navíc vaším trendy kouskem garderoby. Kožená bunda je jednoduchá, klasická a hodí se téměř ke všemu. Přestože cena pravé kožené bundy je často celkem vysoká, přesto stojí za to do ní zainvestovat. Kombinujte ji se univerzálními kousky jako jsou jednoduché tričko a džíny. Dosáhnete tak snadného a stylového looku.

A jak se tedy správně oblékat?

Košile – základ šatníku

Naprostým základem oblečení pro muže je jistojistě košile. Kvalitní košile se bude hodit jak na svatbu, tak i na pracovní schůzku. Můžete si vybrat buď tradiční bílou nebo černou košili, pokud však máte netradiční příležitost, vyzkoušejte džínovou košili či košili s proužky. A jak nosit košili? Košili nosíte samotnou nebo pod sako.

Dobře padnoucí džíny

Existuje obrovská nabídka džínů, což znesnadňuje nalezení těch správných. Udělejte si čas a pořiďte si džíny, které vám dobře padnou. Vyvarujte se nákupu příliš těsných džínů, v kterých se nemůžete hýbat, ale zase nekupujte džíny, které jsou příliš volné. Vyplatí se zainvestovat do kvalitního materiálu a nadčasového designu.  

Kvalitní boty

Základem pánského šatníku jsou jistě kvalitní, dobře padnoucí a prodyšné boty. Pokud jsou vysoce kvalitní, můžete je nosit po celý rok. Samozřejmě, klasické kožené boty jsou nejlepší volbou, protože jsou odolné, a dokonce se časem zlepšují. A jak se tedy správně oblékat? Kombinujte boty s džíny a klasickou košili, a můžete tak vyrazit jak na rande, tak i na pracovní schůzku.

Oblek na míru

Ač to může znít jako klišé, oblek na míru vám bude sloužit po celý život. Pokud se vám však nechce investovat, tak se aspoň ujistěte, že vámi vybraný oblek vám dobře sedí a je ušití z kvalitního materiálu. Černý oblek je samozřejmě základem, neboť ho využijete jak na svatbu, pohřeb či jinou oficiální záležitost. K černému obleku se nosí vždy černé boty, černé ponožky a bílá košile. Do práce všem zvolte raději tmavě modrý oblek či šedý. Ač se modrá může zdát těžká kombinovat, sluší každému. Košili zvolte světle modrou či bílou nebo vyzkoušejte i proužky. A pokud obleky opravdu milujete, pořiďte si jeden jen tak pro radost, a to třeba s výraznými detaily či velvetový oblek.

Spolehlivý batoh

Batoh je asi něco, co každý muž vlastní a je vaším univerzálním společníkem jak v džungli velkoměsta, při jízdě na kole, tak i na cestách. Vybírat můžete mezi celou řadů typů batohů, od sportovního, turistického po outdoorové či batohy do města. V každém případě byste měli vlastnit aspoň jeden. Aktovku do práce snad už nosí jen právníci, a tak sáhněte po stylovém batohu, třeba značky Herschel

S láskou JuuliJuuli Lilleberg
Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

  • 20.9.2022

    Paráda, díky za článek. Já teď začal zjišťovat, že vlastně doma nemám žádné zimní oblečení, které by nebylo už obnošené. Je ale pravda, že svůj šatník jsem neměnil kdo ví jak dlouho. Asi je na to teď ten pravý čas. Díval jsem se, že plno pěkných věcí mají třeba na About You. Manželka odtud něco objednává pořád a zatím vždy spokojenost. Prý se tam často dá díky https://slevovykupon.net/ vychytat i nějaká ta sleva, což se v dnešní době také hodí. :)