Fila-mánie: návrat sportovní značky Fila

Od Sophie Tarif | Zveřejňování reklam | 19.07.19 14:33
značka Fila

Fila měla vždycky ve mém srdci zvláštní místo. Možná je to proto, že můj první pár tenisky byly právě Fila tenisky. Bylo mi asi 14 let, ale pamatuji si to jak včera. Byla na první pohled! Asi mě uchvátil jejich jedinečný design a nezapomenutelné logo.

Historie značky Fila

Všechno to začalo v roce 1911, kdy dva bratři Fila z Bielly, malého města na úpatí severní Itálie, založili firmu na  výrobu textilu pro místní měšťany. Ve snaze vyrobit více luxusních tkanin začaly začleňovat prvky umění, čerpajíce inspiraci ze své vlasti, italské krajiny - od krásy Alp až po dlouze se táhnoutcí kopce podél pobřeží Středozemního moře. Značka Fila postupně expedovala a v průběhu let se transformovala až do přední světové špičky ve výrobě sportovního oblečení, kterou je i dnes. 

Fila tenisky: návrat sportovní značky

Tato sportovní značka ustoupila na řadu let do pozadí sportovních značek jako Adidas a Nike, ale minulý rok se s prudkým úderem vrátila nejen na módní mola, ale do šatníků všech influencerů a milovníků street módy. A můžete ji nosit od hlavy po paty. Nezaměnitelná červeno-modrá Fila mikina s logem je must-have této sezóny. Koupit můžete ale i trička, ponožky, kšiltovky, nazouváky, batohy či ledvinky Fila, ale hlavně ikonické tenisky! Oblíbeným modelem obuvi značky Fila jsou tenisky Fila Disruptor II (jmenované též tenisky roku 2018). Lze je koupit nejen v typické černé a bílé barvě, můžete je však najít i neonově růžové. 

Jak kombinovat Fila tenisky 

Fila teniskynezůstanou rozhodně bez povšimnutí. A tak je buď můžete nechat vyniknout v kombinaci s umírněným outfitem anebo pro ještě více „rozruchu“ se můžete obléct od hlavy po paty do Fila. Ač se tenisky Fila díky tlusté a hřmotné podrážce nejeví zrovna žensky, v kombinaci s černými šaty a decentními šperky můžete být za trendy mladou dámu. Pro stylový street look kombinujte tenisky s modrými džíny a bílým tričkem.

Pro elegantní look

Ač se může zdát, že to poslední, co byste k Fila teniskám oblekly jsou šaty či sukně, nenechte se mýlit. Šaty s teniskami naopak vypadají grunge. Vedle nešlápnete, pokud oblečete pohodlné šaty se sukní do áčka. Překvapivě se však k teniskám (tentokrát jen k bílým anebo černým) hodí i kostkované upnuté šaty ve stylu Cher Horowitz z filmu Bezmocná neboli Clueless. Můžete ale přidat i více romantiky a tenisky obout k dlouhé květinové sukni a jednoduché bílé halence. Mimo šaty a sukni můžete dámské tenisky obout i k dámskému kalhotovému kostýmku.

Pro street style trendy look

Nejjednodušší kombinací této sportovní značky, v které se budete cítit pohodlně, je kombinace tenisek, s modrými džíny, bílým tričkem a koženou bundou. Pro více šik look, vyměňte tričko za košili. Místo džínů můžete obléct i barevné kalhoty do znovu. V tomto případě se však vyhněte barevným variantám tenisek. Pokud ale budete chtít „více parády“ můžete tenisky obout k cyklistickým šortkám (trend 2018/2019) a navrch obléci Fila mikinu. Pro totálně cool look nezapomeňte na vysoké ponožky značky Fila.

Pro 

Ve znače Fila od hlavy po paty

Ač se říká, že všeho moc škodí, není nad to se nevázat a pořádně se odvázat. Skvěle a přitom „ještě uměřeně“ vypadají dlouhé trikové šaty s tenisky a černým baťohem a ledvinkou přes rameno. Červeno-modré Fila tričko můžete obléci jak k džínům, tak i džínové sukni. Pro více sport look vyzkoušejte legíny a Fila mikinu.

Fila chunky tenisky

Fila ledvinky, batohy a doplňky

Fila oblečení

Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ