Jak si osvojit skandinávský styl oblékání?

Od Anna Øverås | Zveřejňování reklam | 08.07.19 10:17
Från svenska kläder till skandinavisk stil

Severský styl byl vždy považován za minimalistický, a skandinávské módní domy tvrdě pracovaly, aby jejich designy oblečení působily elegantně, uvolněně a byly praktické při všech příležitostech. Typickou skandinávskou ženu často uvidíte v džínách, pohodlných botách, pletených svetrech a sacích a nejlépe v černé, šedé a bílé barvě. Ač skandinávská móda působí velmi jednoduše, není rozhodně nudná! Ono totiž platí staré dobré, v jednoduchosti je krása.

Severský styl se však za posledních let náhle změnil a nyní platí i maximalismus. Ten uvidíte často na skandinávských bloggerkách, které v každodenním ošacení vypadají, jak kdyby právě byly na cestě na Fashion Week. Barvy, vzory a nadměrné siluety převzaly pouliční scénu ve skandinávských velkých městech. Pokud, stejně jako já, sledujete některé z největších skandinávských vlivů na Instagramu, vlně pastelů a květin se nedá nevyhnout. 

Co je nosí letos typická Skandinávská dívka?

Úplně vše! Důraz na individualitu se Skandinávcům nezapře, a tak platí: obleč se do čeho chceš!

Nechte se však inspirovat a míchejte květinové potisky, leopardové vzory a čtverce v jednom a stejném outfitu, tak jak to letos dělají Seveřané. Pokud byste raději však zůstali u černé barvy, či k letním šatům obuji tenisky – též v ulicích Stockholmu zapadnete.

Nejdůležitějším pravidlem letošního roku je: hrát si s různými barvami a materiály, tak abyste našli svůj styl! Níže naleznete mé oblíbené značky:

View this post on Instagram

Waiting for spring ????

A post shared by Babba C Rivera (@babba) on

Basic & cenově dostupné

  • Lindex

Švédský řetězec Lindex nabízí krásné, ženské a trendy kousky. Oblečení a doplňky značky Lindex se vyznačují kvalitou s ohledem na udržitelnou módu. Navíc se jedná jak o trendy, tak o cenově dostupnou módu. Jejich sortiment zahrnuje dámskou módu, spodní prádlo, kosmetiku a dětskou módu. Vyberete si tak jak z klasických kousků, tak i z těch nejaktuálnějších trendů. Já osobně miluji jejich kolekci ženských, však elegatních šatů.

  • Cheap Monday

Cheap Monday bylo původně založeno jako second-hand obchod s oblečením na předměstí Stockholmu partnery Örjan Andersson a Adam Friberg. V začátcích této značky, obchod byl provozován pod názvem "Weekday", zatímco značka byla později přesunuta na "Levné pondělí", odvozený ze skutečnosti, že prodejní doba obchodu byla omezena na neděli. Výrazné, jednobarevné logo lebky se stalo rozpoznatelným znakem značky a je běžně používáno v celém katalogu značek džínů, triček a košilí. 

Elegantní  & nadčasové

  • COS

COS vytváří nadčasové, moderní kolekce, které žijí i mimo sezónu. 
Umění a design jsou zdrojem inspirace společnosti COS. Vliv světa architektury, fotografie, textilu a keramiky proniká skrze jejich kolekce. Klasickým kouskem v šatníku každé moderní ženy by měla být bílá košile značky COS.

  • Filippa K

Značka Filippa K navrhuje pro ženy a muže, kteří žijí moderním stylem. Filippa K je maloobchodní a módní značka zaměřená na nadčasové módní kousky, pojmenovaná podle zakladatele Filippy Knutssona. Skandinávská elegance a udržitelný přístup k oblečení je pro tuto značku příznačným.

  • Acne

Módní značka Acne je známá pro džíny s dokonalým střihem a pro minimalistické oblečení, které je tak typické pro skandinávskou módu. Jednoduchý design s vysoce módním vzhledem je to čím se tato značka proslavila.

Från svenska kläder till skandinavisk stil
S láskou AnnaAnna Øverås
Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

  • tynaryglova-001
    10.2.2021

    Já se neoblékám podle žádného stylu. Nosím oblečení, které se mi líbí a jestli tím zapadám do nějakého stylu, nebo ne, vůbec neřeším. Ani se neřídím tím, co je zrovna trendy. Naposledy jsem si koupila teplé vlněné vesty z https://www.vlnenezbozi.cz/vlnene-vesty/ , které jsou ideální do tohoto mrazu. Když jdu s dětmi na procházku, tak jak mi je v nich krásně teplo :-) .