Francouzský styl oblékání: jak na to

Od Michaela Kratinova | Zveřejňování reklam | 09.01.20 10:04
Francouzský styl oblékání: jak nato

Francouzsky se vyznačují všeobecně známou nenucenou elegancí. Toto se mi vždy při návštěvě Paříže potvrdí, a to jsem tam co každé dva měsíce. A když se pokaždé svých francouzských kamarádek ptám, jak to dělají, že vypadají tak šarmantně. Dostane se mi odpověď: "Je ne sais quoi", přičemž éterická Caroline (v úzkých černých skládaných kalhotách a kašmírovém černém svetru) jen pokrčí rameny. Já jsem se však rozhodla, že to nevzdám, a že se tedy pravdy na vlastní pěst dopátrám!

V tomto článku, bych tedy s vámi chtěla sdílet pár tajemství, jak si osvojit francouzský styl oblékání. Připravila jsem si tedy pro vás pár tipů, které vám pomůžou na cestě za nenucenou francouzskou elegancí. Nezapomeňme však, že jsou roli, zda má i životní styl Francouzek. Červené víno, kvalitní kosmetika a "joie de vivre" neboli radost ze života.

Tipy, jak si osvojit francouzský styl

 1. V jednoduchosti je krása
 2. Black is the new black
 3. Hedvábí a kašmír jako druhá kůže
 4. Minimální líčení
 5. Sako by v šatníku nemělo chybět

V jednoduchosti je krása

Jak je všeobecně známo, "v jednoduchosti je krása", a toho se Francouzsky drží. Francouzský šatník nemusí být přeplněný , raději než kvantitu preferují Francouzsky kvalitu. Francouzsky tedy nevyhazují svoji výplatu za hadříky a kabelky, raději, si spíš počkají a našetří se na opravdovou designovou kabelku jako Fendi, Chanel, Chloé či Yves Saint Laurent. Taková kabelka vám pak bude sloužit věčnost a nerozpadne se vám do roka. Navíc vám přidá na sebevědomí, a na tom, jak dobře víme, Francouzsky nešetří. A ještě jeden tip na závěr, Francouzky nikdy nenosí výstřih, chtějí být za femme fatale, a ne za nějakou "hej počkej".

Černá barva základ šatníku
Francouzský šatník zabírá z většiny černé oblečení, občas prosvícené nějakou tou bílou košilí či klasicky pruhovaným tričkem. Francouzský styl je minimalistický, avšak rafinovaný, a proto taky ta černá. To však neznamená, že když je francouzský styl minimalistické, že nemůžete experimentovat. Zkuste černou podprsenku po bílou košili anebo oblečte přítelovo sako.

Hedvábí a kašmír jako druhá kůže

Jak jsem se již zmínila, Francouzsky preferují kvalitu před kvantinou, a to platí i o materiálech. Francouzský šatník rozhodně nezahrnuje řadu kousavých svetrů, to raději jen jeden, ale za to kašmírový. A co se týče šátku, rovněž typicky francouzký, tak jedině hedvábný.

Minimální líčení

Věřte nebo ne, ale Francouzsky se příliš nemalují. Raději než strávený čas v koupelně, preferují posezení u ranního šálku v kavárně. Což je však přímo francouzsky typické, je červená rtěnka, nejlépe značky YSL, Dior či Chanel. Jakmile najdete svůj odstín, nemusíte už po zbytek života make-up řešit, no nezní to fajn? Mimo rtěnku, je samozřejmostí dokonalý parfém, který podtrne vaši ženskost a dodá vám na sebevědomí.

Sako by v šatníku nemělo chybět

Žádná sebevědomá francouzská žena by svůj šatníku nepovažovala za kompletní bez saka. Sako je skvělé pojítko, které z každého nudného outfitu udělá šik look. Sako přidává okamžitou sofistikovanost k jakémukoli oblečení. Důkaz, že jednoduchý výstroj je někdy jen způsob, jak jít s černým sakem, koordinujícím úpletem, džíny s rovnou nohou a taškou na horní rukojeť.

Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

 • tynaryglova-001
  11.6.2021

  Vypadá to moc pěkně, ale já bych nedokázala držet nějaký styl. Nakupuji si oblečení, které se mi líbí a ne takové, které by spadalo do nějakého stylu. A jestli mám oblečení někdy trochu nesladěné, to mi vůbec nevadí :-D . Objednávám si ho ze second handu https://www.onlinesekac.cz/ a mám ho tolik, že si můžu každý den vybírat, co si vezmu na sebe :-) .

 • Zdeňka Ernekerová
  21.10.2020

  Francouzský styl je nádherný. Avšak i cenová relace takového oblečení je poněkud vysoká. Já si tedy raději kupuji tady na www.nerio.cz šaty a sportovní oblečení. Jinak obdivuji Francouzské ženy.