6 tipů pro svatbu v boho stylu

Od Michaela Kratinova | Zveřejňování reklam | 17.02.20 15:41
6 tipů pro svatbu v boho stylu

Boho, bohemian, bohémský styl, boho chic, bohémská svatba jsou pojmy, s kterými jste se milé dámy jistě již střetly. Máme s nimi spojené jak letní hudební festivaly jako například Coachella, ale i známé osobnosti jako Vanessa Hudgens či Emily Ratajkowski. Oblečení v takzvaném boho stylu připomíná hippie éru let 60 a 70 s prvky vintage a gypsy. Tento styl evokuje uvolněnou atmosféru let květinových dětí. Typickými módními kousky a doplňky jsou květované šaty, tuniky, maxi sukně, háčkované crop topy, krajkové braletky, kabelky s třapci, květinové čelenky, kotníkové kozačky, sandále gladiátorky a řady plíškových náramků či řetízků. Můžete vrstvit co se vám ráčí, protože v tomto směru…více je více. Já sama jsem velkou fanynkou, a především v létě ukládám své černo-béžové ošacení do skříně a podléhám barvám a květům.

 Ale jak tedy přesně vypadá taková bohémská svatba? Pokud si přesně neumíte představit co to zahrnuje a co na sebe, máme pro vás 6 tipů, jak mít tu nejkrásnější boho svatbu.

 1. Perly vyměňte za květy
 2. Když popelka nechala střevíčky doma
 3. Šaty krajkou vyšívané
 4. Místo v kostele, na louce u lesa
 5. Květy pro družičku
 6. Boho chic doplňky

1. Perly vyměňte za květy

Ráda byste korunku do vlasů? Proč ale nevyměnit perličky za květiny. S květy ve vlasech budete krásná jak víla Amálka. A navíc, krásně budete vonět! Květovanou korunku si můžete uvít i z divokých lučních květin anebo si místo korunky, květy nechat přímo do vlasů zaplést. Oblíbeným stylem nevěst v boho stylu jsou vlasy zapletené do volného copu anebo copy zatočené do věnce. Co se týče barev, od pastelových pivoněk po červený mák. Cokoliv si boho nevěsta bude přát.

6 tipů pro svatbu v boho stylu

2.  Šaty krajkou vyšívané

Boho styl je spojený se svobodou a volností, a právě tak byste se měla cítit i na své svatbě. Typické svatební šaty jsou často zdobené krajkou či výšivkami, ale oblíbené jsou i šaty se spadlými rukávy. Jelikož bohémský styl zahrnuje i vintage, klidně navečer oblečte háčkované bolerko po babičce navečer.

3. Když popelka nechala střevíčky doma

Když princ chtěl popelku za ženu i bez střevíčků, tak proč by to nešlo rovnou naboso. Ač já boty přímo miluji, dotyk trávy bosých nohou je pro mě návratem do dětství. Ono to tak totiž tak krásně lechtá! Místo ozdobných střevíčků však můžete přidat kotníkové náramky a jiné ozdoby. Ono si to totiž přiznejme, procházet se po pláži či pasece v botách na vysokém podpatku nebude zrovna vypadat bohémsky. A pokud jsem vás ani tak nepřesvědčila, obujte aspoň kožené sandály. Nebudete trpět na  podpatcích a budete si moci užít tu nejkrásnější bohémskou svatbu.

4. Místo v kostele, na louce u lesa

Vyměňte studený kostel za sluníčkem provoněnou louku. A pokud to chcete/můžete vzít ještě o krok dál, není větší romantika než bohémská svatba na pláži při západu slunce. Ač u lesa, potoka či oceánu, kulisu budete mít nezapomenutelnou. Pokud si necháte uspořádat boho svatbu na farmě, možná dostanete i čerstvé mléko. Ehm. Možná tedy lepší svatbu na vinici! Nezapomeňte ale, že s boho souvisí i eko, a tak se chovejte ekologicky. Příroda vám poděkuje.

6 tipů pro svatbu v boho stylu

5. Romantika i pro družičku

Nejste ještě za nevěstu ale ráda byste svého pohádkového prince anebo pana Božského? Svatby jsou ideální příležitostí potkat nezadané mládence, a tak je potřeba udělat dojem. Není nejspíš nutné připomínat, abyste se vyhnula bílým šatům, a to i případu boho svatby. Pokud však je to vaše oblíbená barva, zkuste obléci šaty v krémovém nádechu s květinovými výšivkami anebo světle růžové či jinak pastelové šaty. Boty na podpatku nechte pro jednou doma a obujte kotníčkové kozačky anebo sandály či gladiátorky. Na doplňcích byste šetřit neměla a rozhodně nezapomeňte na květy.

6. Boho chic doplňky

Zde opět platí květů není nikdy dost! Mimo květinové doplňky, můžete zvolit i vintage spony a doplňky. Svého svobodomyslného ducha (a šaty) můžete zdůrazniti doplňky s nádhernými tyrkysovými kamínky anebo krystaly. A pokud vám šaty dovolují ukázat kousek kůže, můžete zkusit i oblíbená zlatá tetování. 

Zajímavé?

Sdílejte tento blog se svými přáteli!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

 • Týna Ryglová
  16.11.2020

  My jsme měli klasickou svatbu, ale také jsme měli obřad venku :-) . Tam je to takové romantičtější, než na nějaké radnici. Měla jsem nádherné svatební šaty s vlečkou a závoj, které jsem si půjčila z https://www.pujcovna-renata.cz/svatebni-saty/ , takže jsem si svatbu užila a byl to opravdu ten nejkrásnější den v mém životě :-) .